دفتر نوسازی ،تحول اداری و فناوری اطلاعات
۱۴۰۰/۰۹/۱۷

بخشنامه فرایند تبدیل وضیت کارکنان ایثارگر دهیاری های کشور ابلاغ شد

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از ابلاغ بخشنامه فرایند تبدیل وضیت کارکنان ایثارگر دهیاری های کشور به منظور مشخص شدن فرایند تبدیل وضعیت این عریزان به استانداریها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، عباس کرکه آبادی ضمن اعلام این مطلب، گفت: مطابق نظریه سازمان اداری و استخدامی کشور و با توجه به اینکه در آئین نامه استخدامی دهیاری ها مبنای انعقاد قرارداد و حقوق و مزایا براساس قانون کار پیش بینی شده است، بنابراین وضعیت استخدامی آن دسته از کارکنان و دهیاران شاغل در دهیاری های کشور که مشمول قانون تفسیر بند «و» ماده (44) قانون برنامه پنجم توسعه و بند «د» تبصره (20) قانون بودجه سال 1400 کل کشور باشند، به قراردادکارگری دائم تغییر خواهد کرد.

وی ادامه داد: تبدیل وضعیت مشمولین از قراردادمدت معین به دائم با همان عناوین پست های سازمانی مندرج در ساختار ِسازمانیِ ابلاغی صورت می پذیرد.

کرکه آبادی همچنین اظهار کرد: کارکنان دهیاری می بایست بدواً با ضوابط ابلاغی تشکیلاتی دهیاری ها تطبیق و ساماندهی گردند و سپس در همان قالب نمونه قراردادهای ابلاغی با رعایت مواردی از قبیل پرداخت حق بیمه، تائید گزینش، تامین اعتبار مورد نیاز و ...  به قرارداد دائم تبدیل وضع شوند.

وی همچنین درخصوص فرآیند اجرای تبدیل وضع گفت: دهیاری‌های سراسر کشور می بایست نسبت به معرفی مشمولین اقدام و مدارک و مستندات  مورد نیاز را بررسی اولیه نموده و پس از تکمیل فرم مربوطه، طی مکاتبه و از طریق بخشداری به دفتر امور روستائی و شوراهای استانداری مربوطه ارسال نمایند.

وی افزود: ضمناً دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها باید مدارک ارسالی از دهیاری‌ها را از حیث انطباق با قوانین و مقررات بررسی نموده و در صورت صحت، نسبت به معرفی واجدان شرایط برای سیر مراحل تائیدیه گزینش اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: در نهایت پس از اخذ تأییدیه گزینش، استانداری مربوطه می بایست نسبت به بررسی و تائید فرم ارسالی اقدام و مراتب بلامانع بودن انعقاد قرارداد را به دهیاری ذیربط جهت انجام اقدامات بعدی ابلاغ نماید.

کرکه آبادی تصریح نمود: مسئولیت اجرای تبدیل وضعیت مذکور براساس وضعیت افراد و مستندات مشمولین، از حیث تطبیق با قوانین، بر عهده دهیار و استانداری‌ مربوطه می‌باشد.متن بخشنامه در فایل زیر این خبر درج شده است


تعداد بازدیدها : ۱۳۰۶
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RA0-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟