دفتر نوسازی ،تحول اداری و فناوری اطلاعات
۱۴۰۱/۰۳/۰۲

نشست معاونان برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری‌ کلانشهرهای برگزار شد

نشست معاونان برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری‌ کلانشهرها اول خرداد ماه به میزبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور، عباس کرکه آبادی مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان در این نشست با بیان اینکه بیش از 70 درصد سرمایه یک سازمان، نیروی انسانی آن است، گفت: توجه به نیروی انسانی در شهرداری ها و شناسائی عوامل تأثیرگذار بر توانمندی و رضایت آنها و اقدامات لازم پیرامون این عوامل با همکاری مستمر تمامی نهادهای ذیربط در کشور می تواند موجبات رضایتمندی و افزایش اعتماد مردم را از این نهاد عمومی غیر دولتی در برداشته باشد.

وی در ادامه به تشریح برخی اقدامات صوررت گرفته توسط دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان طی چند سال اخیر  برای پاسخگویی به انتظارات شهرداری‌ها در حوزه‌های مربوطه پرداخت.

وی در ادامه به پی گیری های صورت گرفته به منظور کاهش شکاف موجود میان حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها با سایر دستگاهای دولتی از طریق افزایش فوق العاده جذب طی دو مرحله و برقراری فوق العاده خاص، فوق العاده های سه گانه موضوع ماده 39 قانون استخدام کشوری، فوق العاده بدی آب و هوا، فوق العاده محرومیت از تسهیلات زندگی و فوق العاده محل خدمت، برای نخستین بار در احکام کارگزینی کارمندان مشمول اشاره نمود.

کرکه آبادی همچنین به ساماندهی نیروهای شرکتی دارای تحصیلات دانشگاهی به منظور جلوگیری از تراکم نیروی انسانی، تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی دارای شرایط لازم در شهرداری به رسمی آزمایشی  و تفویض اختیار تبدیل وضعیت استخدامی آنان از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی به استانداری های کشور و همچنین تشکیل کمیته طبقه بندی مشاغل کارمندی شهرداری ها  با نظارت دفاتر امور شهری استانداری ها به منزله تسریع در امورات اداری کارکنان شهرداری ها اشاره کرد.

وی افزود: با پیگیری های مستمر  از سازمان اداری و استخدامی کشور در نهایت یکسان سازی حقوق و مزایای کارمندان قراردادی با کارمندان پیمانی محقق گردید.

کرکه آبادی در ادامه اظهار کرد: طی هماهنگی های به عمل آمده از سوی سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور وبا موافقت سازمان اداری و استخدامی کشور، شورای راهبری توسعه مدیریت شهرداری ها و دهیاری های کشور با عضویت نماینده آن سازمان، تشکیل گردید که با تصویب امتیاز عوامل خاص و کسب امتیازات لازم تعداد پرونده های ارتقاء شغلی در سطوح ارشد، خبره و عالی افزایش یافت.

وی اضافه کرد: همچنین اختیار بررسی و تایید ارتقاء شغلی کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادکارمعین در  سطوح ارشد و خبره در کلانشهرها به شهرداری مربوطه و در سایر شهرداری ها به استانداری ذیربط واگذار شد.

کرکه ابادی همچنین بر لزوم راه اندازی میز خدمت و الکترونیکی نمودن فرایندها در شهرداری ها تاکید نمود و برنامه های آتی سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور به منظور بهبود وضعیت موجود و ساماندهی نیروی انسانی در شهرداری ها از جمله راه اندازی سامانه جامع ساختار و نیروی انسانی شهرداری ها  با هدف شفاف سازی قوانین و مقررات استخدامی و ساماندهی منابع انسانی شهرداری‌ها را تشریح نمود.

وی متذکر شد: با راه اندازی سامانه مذکور، تمامی امور مربوط به کارکنان مانند اخذ مجوزهای استخدامی، تخصیص شماره مستخدم و شناسه قرارداد، اصلاح ساختار سازمانی و تشکیلات تفصیلی شهرداری و ... در بستر این سامانه صورت خواهد پذیرفت.

کرکه آبادی همچنین به تشریح اقدامات انجام شده درخصوص آیین نامه استخدامی کارکنان شهرداری ها پرداخت و گفت: در صورت تصویب این آیین نامه، مطابق پیشنهاد ارائه شده، حقوق و مزایای کارکنان شهرداریها براساس فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل های مربوطه تعیین می شود و  وضعیت استخدامی کارکنان شهرداریها نیز بهبود خواهد یافت.

در این جلسه، نظرات کارشناسی و پیشنهادهای معاونین برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کلانشهرها مطرح و در راستای تحقق اهداف سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در حوزه توسعه منابع انسانی این سازمان  مقرر گردید در پروژه های مربوط به حوزه منابع انسانی، ساختار سازمانی و فنآوری اطلاعات از جمله اصلاح و بازنگری ضوابط تشکیلاتی شهرداری ها، اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل کارگری، اصلاح فرآیندهای اختصاصی و مشترک شهرداری ها، احصاء مشاغل اختصاصی شهرداری ها و آشنائی با قوانین و مقررات به منظور توانمندسازی کارکنان در شهرداری ها، با بهره مندی از ظرفیت هر یک از شهرداری های مذکور اقدام گردد.


تعداد بازدیدها : ۱۱۷۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RL3-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟